top of page
Szukaj
  • dmnmajewski

Koniec BEZPŁATNYCH TESTÓW w aptekach!Od dnia dzisiejszego (1 kwietnia), w związku z utrzymującą się tendencją spadkową związaną ze średnią liczbą nowych zakażeń koronawirusem oraz wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z 25 marca 2022 r. i Rozporządzenia Rady Ministrów z 25 marca 2022 r., zostaje wstrzymane odrębne finansowanie procedury wykonywania testów do diagnostyki SARS-CoV-2 przez apteki ogólnodostępne, laboratoria i mobilne punkty pobrań, a także inne podmioty lecznicze włączone w system testowania z Funduszu NFZ w sprawie przeciwdziałania COVID-19 – czytamy w komunikacie Narodowego Funduszu Zdrowia.


Możliwość przeprowadzenia diagnostyki SARS-CoV-2 pozostaje w zakresie wykonywania świadczenia opieki zdrowotnej w powiązaniu z decyzją lekarza kierującego pacjenta na badanie w kierunku COVID-19 i jest finansowane w ramach aktualnie obowiązujących umów, i nie będzie finansowane odrębnie – informuje NFZ. Jednocześnie Narodowy Fundusz Zdrowia udostępnił wypracowany przez ekspertów zalecany sposób postępowania diagnostycznego u pacjentów z objawami infekcji, która może sugerować chorobę COVID-19.


Najlepszym, profesjonalnym badaniem jest udanie się do jednego z punktów www.zdrovotic.pl (wynik zawsze w języku polskim + angielskim).

0 komentarzy
bottom of page