top of page
Szukaj
  • dmnmajewski

Od 2 maja Grecja BEZ TESTÓW dla wszystkich!


Świetna informacja dotarła do nas z Cykladów! Grecki rząd postanowił ściągnąć wszystkie obowiązujące restrykcje, także dla osób niezaszczepionych. Już teraz zaplanować możecie swoją wycieczkę na jedną z pięknych wysp lub do największych miast Hellady!


stwierdził minister zdrowia Thanos Plevris, zniesienie restrykcji wjazdowych jest związane z malejącą liczbą nowych zakażeń koronawirusa, choć tak naprawdę liczby te wciąż robią wrażenie – we wtorek Grecja zanotowała ok. 15 tysięcy nowych zakażeń. Jednocześnie jednak w Grecji jest całkiem duży współczynnik osób w pełni zaszczepionych, który wynosi ok. 72 procent całej populacji kraju.


Przed przyjazdem do tego kraju nie trzeba będzie już pokazywać certyfikatu zaszczepienia, dowodu przebycia choroby ani – w przypadku osób niezaszczepionych – negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

Co ciekawe, minister zastrzegł jednak, że zniesienie restrykcji wjazdowych będzie obowiązywać do 31 sierpnia, a we wrześniu możliwe jest ich wznowienie. Będzie to jednak oczywiście zależało od sytuacji pandemicznej w kraju.

Nie są to jedyne zmiany w kraju: od 1 maja zniesiony zostanie obowiązek pokazywania unijnego certyfikatu przy wchodzenia do otwartych i zamkniętych przestrzeni publicznych, takich jak restauracje. Z kolei od 1 czerwca zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych.


www.zdrovotic.pl

0 komentarzy
bottom of page