top of page
Szukaj
  • dmnmajewski

Szwajcaria BEZ TESTÓW dla wszystkich!


Od wczoraj, czyli 17 lutego, osoby wjeżdżające do Szwajcarii nie będą już musiały okazywać certyfikatów szczepień ani negatywnych wyników testów na koronawirusa – poinformował w środę miejscowy rząd. Szwajcaria zniesie też niemal wszystkie restrykcje związane z pandemią wewnątrz kraju.

Jak informuje PAP, wśród ograniczeń epidemicznych, które przestają obowiązywać od czwartku, jest m.in. obowiązek okazywania paszportu szczepień przy wejściu do sklepów, restauracji, obiektów kulturalnych i innych miejsc publicznych. W tych miejscach nie trzeba będzie też już nosić maseczek. Znikają również restrykcje wjazdowe – na granicy nie trzeba będzie już pokazywać certyfikatów szczepień, zaświadczenia o byciu ozdrowieńcem ani negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Nie ma też już obowiązku wypełniania formularza lokalizacyjnego.


Warto jednak dodać, że niektóre restrykcje pozostaną jeszcze w mocy. Obowiązkowe pozostanie noszenie maseczek w środkach transportu publicznego oraz podczas wizyt w placówkach ochrony zdrowia. W dalszym ciągu też osoby, które otrzymają pozytywny wynik testu na koronawirusa, będą musiały poddać się 5-dniowej izolacji.


Test na powrocie do Polski możesz wykonać np. na www.zdrovotic.pl

0 komentarzy
bottom of page