top of page
Szukaj
  • dmnmajewski

Szwecja znosi testy dla WSZYSTKICH!


Ta wiadomość ucieszy wszystkich, którzy nie zdecydowali się na przyjęcie szczepionki. Szwecja będzie pierwszym krajem Europy, który znosi obowiązek testów dla wszystkich podróżujących, a więc niezależnie od statusu szczepienia.

W ostatnich dniach sporo krajów zdecydowało się poluzować swoje zasady wjazdowe. Większość jednak dotyczyła wyłącznie osób zaszczepionych, które już niemal we wszystkich krajach UE nie muszą przedstawiać negatywnego wyniku testu. Ale Szwecja idzie o krok dalej i po prostu rezygnuje z testowania kogokolwiek.

Decyzja zapadła na nadzwyczajnym posiedzeniu rządu. Szwedzkie władze zdecydowały, że najwyższy czas, aby znieść obowiązek przedstawiania negatywnego wyniku testu wobec wszystkich podróżujących z UE/EOG. Najpierw zrobiono to wobec zaszczepionych i ozdrowieńców (już 21 stycznia), a od 9 lutego nowe zasady obejmą także niezaszczepionych. To nie koniec dobrych wiadomości. Szwecja zdecydowała się również znieść obostrzenia wewnątrz kraju. W efekcie nie będą już obowiązywać limity w restauracjach, na imprezach sportowych czy wydarzeniach kulturalnych.

0 komentarzy
bottom of page