top of page
Szukaj
  • zdrovotic

Testy Covid - jaki i gdzie najlepiej zrobić?Test na obecność koronawirusa w Warszawie można wykonać w punkcie pobrań w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia lub skorzystać z ofert firm prywatnych (np. przed planowanym wyjazdem zagranicznym). W ramach NFZ, do zrobienia badania niezbędne jest skierowanie wystawione przez lekarza POZ - w przypadku chęci wykonania testu na koronawirusa prywatnie, skierowanie nie jest wymagane.


Cena testu na COVID-19 waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Przed wyborem i zakupem testu na koronawirusa należy zweryfikować, czy dany typ badania jest zalecany przez Światową Organizację Zdrowia, gdyż na rynku pojawia się wiele testów, których wyniki nie są jednoznaczne.


W ofercie Zdrovotic w Warszawie dostępnych jest kilka rodzajów testów, w tym nowoczesny test antygenowy ROCHE charakteryzujący się swoistością na poziomie 99,7% i czułością na poziomie 96,5%. Test ROCHE posiada certyfikaty CE i IVD, jest zgodny z wytycznymi WHO oraz wykrywa materiał genetyczny wirusa. Cechuje go także niska cena.

W ofercie Zdrovotic dostępne są również testy PCR oraz testy na przeciwciała (serologiczne), a także testy grupowe, dedykowane specjalnie dla firm.


Podróżując po Europie zazwyczaj wystarczy nam zwykły test antygenowy, ale wybierając się w dalszą podróż, kraje najczęściej wymagają od nas testu PCR.


Przed każdą podróżą zalecamy wpisywać dany kraj w wyszukiwarce "Google" z dopiskiem "gov", dzięki czemu znaleźć można aktualne wymagania wjazdowe.

0 komentarzy
bottom of page