top of page
Szukaj
  • dmnmajewski

Tunezja BEZ TESTÓW - kolejny egzotyczny kraj luzuje obostrzenia


Od 15 lutego Tunezja nie będzie już wymagała obowiązku przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa od zaszczepionych podróżnych – informuje miejscowy urząd do spraw turystyki. Jest to związane przede wszystkim z dużym odsetkiem osób zaszczepionych w tym kraju.


Jak informuje urząd do spraw turystyki, testy nie będą wymagane dla osób zaszczepionych powyżej 18 roku życia – niezbędne będzie jednak przedstawienie w dniu przyjazdu certyfikatu potwierdzającego ukończenie harmonogramu szczepień lub paszportu szczepień wydanego przez odpowiednie władze sanitarne z kraju zamieszkania.


Co z dziećmi i młodzieżą? Z komunikatu wynika, że z obowiązku testowania przed podróżą zwolnione będą też osoby powyżej szóstego roku życia, które są w pełni zaszczepione. Natomiast dzieci i młodzież, które nie ukończyły pełnego harmonogramu szczepień, mogą wjechać do Tunezji pod warunkiem wykonania testu PCR (48 godzin przed przyjazdem) lub antygenowego (na 24 godziny przed podróżą).


W Tunezji, aż 82 procent osób powyżej 40 roku życia i 67 procent osób powyżej 12 roku życia jest w pełni zaszczepionych. Z kolei w przypadku pracowników sektora turystycznego odsetek osób zaszczepionych wynosi 100 procent.

0 komentarzy
bottom of page