top of page
Szukaj
  • dmnmajewski

USA znosi restrykcje, przekroczymy granicę BEZ TESTÓW!Od wczoraj (12.06) przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych nie jest już potrzebny negatywny wynik testu na koronawirusa – poinformowała administracja prezydenta USA Joe Bidena. Na tę informację czekało wielu podróżników i cała amerykańska branża turystyczna. Choć warto dodać, że restrykcje nie zostały zniesione w całości, bo do Stanów wciąż będą mogły wjechać tylko osoby w pełni zaszczepione.


Nowe przepisy są wprowadzone testowo na okres 90 dni, po których nastąpi ewaluacja ich wpływu na sytuację pandemiczną. Nie oznacza to jednak, że w myśl nowych regulacji do USA będą mogli wjechać wszyscy – w dalszym ciągu bowiem od obcokrajowców wymagane jest zaszczepienie się przeciw COVID-19 (wystarczą dwie dawki, dawka przypominająca nie jest niezbędna). A ponieważ żadna informacja w tej sprawie nie została podana musimy założyć, że przepisy te nie zostały zmienione.

Jeśli chodzi o osoby niezaszczepione, to do kraju wpuszczani są tylko obywatele USA, rezydenci oraz osoby podróżujące w wyjątkowych, ściśle określonych sytuacjach.


www.zdrovotic.pl

0 komentarzy
bottom of page