top of page
Szukaj
  • dmnmajewski

Włochy BEZ TESTÓW dla wszystkich od czerwca - rząd stopniowo znosi restrykcje!


Wielce prawdopodobne, że już od 1 czerwca Włochy zrezygnują z wymogu testu od osób niezaszczepionych, które chciałyby przyjechać i zwiedzać ten kraj. Trzeba przyznać, że przed zbliżającymi się wakacjami to bardzo dobra i wyczekiwana od dawna informacja! Włochy cały czas pozostają w gronie nielicznych ostatnich krajów w Europie, które wciąż utrzymują restrykcyjne zasady wjazdowe. O ile osoby zaszczepione i ozdrowieńcy mogą wjechać tu bez żadnych problemów, to osoby niezaszczepione wciąż muszą przedstawić negatywny wynik testu. I choć wszyscy liczyli, że zmieni się to od 1 maja, to niestety… poluzowano wszystkie zasady oprócz tych. Teraz w końcu ma się to zmienić.


– Rząd wybrał metodę stopniowego podejścia do pandemii, jeśli chodzi restrykcyje i ich znoszenie – powiedział wiceminister zdrowia Andrea Costa.


Dodatkowo od 15 czerwca zostaną zniesione już właściwie wszystkie inne zasady wprowadzone z powodu pandemii koronawirusa. Włochy przyjęły bowiem taktykę stopniowe odchodzenia od restrykcji i rezygnują z kolejnej grupy co kilka tygodni.


Czerwcowy wypad do Włoch? Dzięki tej informacji można już powoli rozpisywać plan bez dodatkowych kosztów w postaci testu.


www.zdrovotic.pl

0 komentarzy
bottom of page